Strona Główna/home O nas/About us Królicze ABC/Education Prawo/Law Rozrywka/Entertainment Linki/Links Księga Gości/Guest book Forum

Zabawy

Zabawki dla królika | Jak bawić się z królikiem


Zabawki dla królika

Wielu opikunów królików zastanawia się czy króliki potrafią się bawić, a jeśli tak, to w jaki sposób?
Otóż nasi milusińscy tak jak ludzie i inne zwierzęta lubią się bawić.
Taka rozrywka zapewnia nie tylko ruch, ale także pomaga w rozwoju psychicznym królika. Ponadto jeśli królik zajmie się zabawą zapomni (przynajmniej na jakis czas) np o kabelkach ;)

Oto kilka przykładów:


Rolki po ręcznikach papierowych lub papierze toaletowym, to niedroga i fajna zabawka dla królika.

Do zabawy świtnie nadają się rolki po ręcznikach papierowych lub papierze. Króliki mogą je sobie obgryzać. Są lekie, więc łatwo je też podrzucić.
Wielką frajdę z zabawy może przynieść plastikowa kula z granulatem. Podczas toczenia smakołyki wysypują się przez regulowany otworek

Piłeczka na granulat lub łakocie (rodzunki, ziókła) z regulowanym otworkiem

Niedrukowane pudełko kartonowe

Pudełko kartonowe z wyciętymi otworami może służć jako norka lub tunel
Do tego samego celu posłużyć może plastikowy domek. Ma on ścięty grzbiet, więc króliki mogą także wskakiwać na niego

Plastikowy domek ze ściątym na płasko dachem. Ze wzglądu na jego rozmiary przeznaczuny raczej dla mniejszych królików

Kula wiklinowa, także stanowi dobrą zabawkę. Jest bezpieczna dla królika i pomaga ścierać ząbki
A to już tunelik ze zwykłego, szarego papieru. Dzięki temu, że papier nie jest drukowany, którlik może bezpiecznie go podgryzać.

Szary papier nie zawiera sztucznych barwników jest więc bezpieczny dla królika

Kosz wiklinowy

Wiklinowy koszt stanowi nie tylko świetne miejsce zabaw, ale może służyć jako norka. Równie dorze ściera się na nim ząbki.

Pamiętajmy, że króliczki, to bardzo żywe zwierzątka i dość szybko nudzą się jedną zabawką. Dlatego warto np. schować piłeczkę na jakiś czas i zostąpić ją rolkami. Kiedy królikowi znudzą się rolki, wtedy chętnie wróci do piłeczki.

*do góry*


Jak bawić się z królikiem

fot.Gocha na zdjęciu: Madzia i Pusia. Niestety nie nauczymy królika aportować, na polecenie "dawać głos" czy łapę.
Zabawa w mniemaniu królika ma nieco inny wygląd niż np. u psa. Sprowadza sie raczej do indywidualnych zabaw.
Kiedy króliczek jest radosny, zdrowy i szczęśliwy bawi się biegając z nagłym "zrywem", brykając, robią "slata" i podskoki.
fot.Gocha na zdjęciu: Madzia i Pusia. Sposobem na zabawę królika z opiekunem są przede wszystkim pieszczoty. Jeśli króliczek będzie miał na nie ochotę (i jest wystarczajaco oswojony będzie Nas zaczepiał,trącał noskiem czy ciągną za nogawki. Wówczas nie pozostaje Nam nic innego jak spełnić życzenie króliczka. Baa.. z resztą czy ktoś potrafiłby odmówić głasków tym wielkim błyszczącym oczkom, tak cudnie wpatrujacycm się w swojego opiekuna ...? ;)
Ponieważ króliki najbezpieczniej czują sią na podłodze, najlepiej jest położyć się tam razem z nimi. Potem można głaskać grzbiet, masować uszka, gładzić pyszczek itp.
Jeśli usłyszymy zgrzytanie ząbkami lub dźwięki w rodzaju "bzyczenia", to znaczy, że króliczkowi jest bardzo dobrze i czuje się szczęśliwy! Dzięki takiej zabawie i pieszczotom miedzy królikiem a opiekunem zawiązuje się silna więź emocjonalna.

*do góry*


Na skróty: <<POWRÓT do ABC | FAQ | Królik i My | Jak trzymać królika | Królik w towarzystwie | Królicza Mowa | Jak śpi królik?

Home | ABC | Prawo | Rozrywka | Linki | Mapa strony | Forum | Kontakt     Copyright 2004-2010 © Aseti.